erbDomov seniorů Vojkov se nachází v prostorách zámku, jehož známá historie sahá až do roku 1350, kdy jsou v jeho souvislosti, tehdy šlo však pouze o gotickou tvrz, zmiňováni vladykové Vlček a Heřman z Vojkova, kteří zde působili i v dalších letech, a to až do konce první třetiny 15. století.

Od roku 1437 zde měl sídlit Petr z Milhostic, jehož potomci se po Vojkovu psali Vojkovští z Milhostic. Ti roku 1548 tvrz prodali Janovi ml. z Říčan.

Říčanským patřil Vojkov do roku 1622, kdy byl pro účast ve stavovském povstání Vilémovi ml. z Říčan zabaven a prodán Albrechtovi z Valdštejna. Od toho jej roku 1623 odkoupil jistý Sezima z Vrtby. Syn Sezima, Jan František, se dál tvrz pokusil roku 1664 prodat Alžbětě Fellnerové z Feldeku, jenže ta byla zadlužená a požadovanou částku nebyla schopná splatit, proto musela Vojkov vrátit. Roku 1668 jej ovšem koupil Karel Leopold Caretto-Millesimo. Ale ani ten se zde moc dlouho neohřál. Za pouhé čtyři roky jej prodal.

kamna

Pak už se majitelé střídali velmi rychle jeden za druhým. Kdo z nich pustou tvrz přestavěl na zámek však není známo. Prokázána je až přestavba z roku 1872, kdy byl zámek zvýšen o patro, a to za Filipiny Augusty Reise-Stallburgové. Další zaznamenaná rekontrukce proběhla po roce 1886, když Viktor Coudenhove přistavěl terasu, ozdobnou věž a založil park.

Dalším historickým mezníkem byl pro zámek rok 1945, kdy došlo k jeho zabavení Viktoru Kaplanovi. V roce 1950 zde byl vybudován domov důchodců, který se časem přetransformoval v dnešní příspěvkovou organizaci, zřízenou Středočeským krajem, jež se od roku 2007 pyšní novým názvem: Domov seniorů Vojkov, poskytovatel sociálních služeb.

Od onoho roku 1950 prošel objekt řadou úprav, jejichž cílem bylo zejména vyhovění požadavkům na provoz zažízení sociálních služeb. Nic z toho však nezamezilo tomu, aby byl zámek označen za národní kulturní památku, jejíž nádhery si mohou plně užívat právě zdejší obyvatelé. Za zmínku jistě stojí i skutečnost, že se zde v 90. letech natáčel oblíbený seriál Život na zámku.